Podróżowanie samochodem po Polsce

Podróżowanie samochodem po Polsce
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny na stacji benzynowej nie są za bardzo niskie, a do tego nasze drogi w dalszym ciągu nie należą do generalnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, iż zwiedzanie naszego kraju za pomocą auta jest beznadziejnym pomysłem. Przecież można wymienić wiele ładnych miast oraz miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji…
Jeżeli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie Polski, na początek warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto początkowo pojechać na Mazury. Należy otwarcie napisać, że powiedzmy dwa dni w Rynie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, lecz trzeba wyruszyć dalej – może Hel? Ogólnie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. Przecież nadbałtyckie plaże są przepiękne. Co potem? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najpiękniejszych miast w kraju. Kilka godzin autem od stolicy Pomorza mieści się niemniej ładne miasto, mianowicie Toruń. Potem warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już były w Krakowie, jak najbardziej powinny powtórzyć zwiedzanie. Z byłej stolicy Polski warto udać się choćby do Zakopanego, czyli stolicy polskich gór… To tylko przykładowy plan wycieczki po Polsce; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.

about author

admin

related articles

Publikacje: